Разом до перемоги! Препарати ІМВ для обробки ран - ІМВ НАН України 🇺🇦

Інститутом мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАНУ було досліджено та запропоновано до практичного застосування препарати, що мають ранозагоючу та антисептичну дію.

Аредерма

Інститутом мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАНУ  було досліджено антимікробну та лікувальну дію пробіотичної композиції «Аредерма» (ТОВ «СІРІОН») із вмістом  штамів Bacillus subtilis and B. megatherium за експериментальної моделі гнійної рани у тварин.

На початкових стадіях експериментів в дослідах in vitro було встановлено, що «Аредерма» виявляє високу антагоністичну активність  щодо ряду умовно-патогенних бактерій та дріжджоподібних грибів роду Candida.

Отримані дані свідчали про ефективну антимікробну та лікувальну дію пробіотичної композиції  у вигляді спрею за експериментальної гнійної рани у кролів. Оброблення цим препаратом гнійних ран призводило до їх швидшого загоєння (затухання запального процесу, зменшення набряку й кількості виділень, а також їх поступового зникнення) порівняно з необробленими гнійними ранами.  Встановлено, що пробіотична композиція «Аредерма» має антимікробну дію відносно бактерій – представників тих родів, які часто є етіологічним фактором гнійно-запальних процесів у людей та сільськогосподарських тварин і може бути використаний у терапії гнійних ран.

На основі дослідженої пробіотичної композиції ТОВ «СІРІОН» зареєстрований (від 12.04.2021, №12.2-18-5/7428) засіб антисептичний «Аредерма» (спрей, пінка). Діючи речовини в 1мл ­Bacillus subtilis > 5×107 КУО/мл та  B. megatherium > 5×107 КУО/мл; дидецилдиметиламоніум хлорид – 0,1%.

Отримані позитивні відгуки щодо його  ефективності та потреби у препараті  для лікування ран та опіків від таких лікарень як клінічна лікарня «Феофанія» Державного управління справами (м. Київ), Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова, КНП «Міська клінічна лікарня №4» (м. Дніпро) та Опіковий центр міської лікарні №8 (м. Дніпро) тощо, куди препарат «Аредерма» був наданий як гуманітарна допомога.

Препарат «Аредерма» (спрей) також надається безпосередньо на передову для українських військових для надання першої допомоги при вогнепальних пораненнях,  опіках та інших пошкодженнях. Використання антисептичного спрею в перши часи після ураження значно знижує ризик інфікування рани та прискорює процес лікування та одужання поранених.

У польових умовах за недотримання правил гігієни проблема грибкового ураження ніг також є однією з найбільш критичних і поширених серед військовослужбовців. Антисептична пінка «Аредерма» для ніг захищає від розвитку грибка, зменшує пітливість та загоює подразнення. Вже є подяка за цю розробку та підтвердження її ефективності від тисяч українських захисників, які активно застосовували препарат для санітарної обробки ніг та профілактики грибкової ураження стоп.

Церера

На основі  діоксиду церію(наночастки)Інститутом розроблено ранозаживляючий гель Церера медичного призначення для профілактики і лікування гнійних ран та регенерації тканин (висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 07.04.2015 №  05.0302-04/14403 ДСТУ 47:63:2007).

При переході в нанокристалічний стан, діоксид церію значно змінює свої фізико-хімічні властивості, після чого він проявляє високу антирадикальну дію за рахунок активації ферментів антиоксидантного захисту. Швидке і ефективне загоєння ран вимагає скоординованої клітинної відповіді за участю фібробластів, кератиноцитів і судинних ендотеліальних клітин. Місцеве застосування водорозчинних наночасток оксиду церію прискорює загоєння шкірних ран за допомогою механізму, який включає посилення проліферації і міграції фібробластів, кератиноцитів і судинних ендотеліальних клітин. Наночастки оксиду церію проникають в тканини рани і знижують окисне пошкодження клітинних мембран і протеїнів, що обумовлює ранозагоювальний потенціал для місцевого лікування ран.

Ефективність застосування гелю проявляється у попередженні запалення, підвищенні якості регенеративних процесів у рані, значному покращенню динаміки зменшення площі раньового ефекту, прискореній грануляції та епітелізації, скороченні терміну ранозаживлення та ексудативних процесів у рані, пригніченні контамінації рани, а також мінімізації утворення колоїдних тканин (рубців).

Цереру застосовують при травмах шкіри та слизових оболонок, хронічних ранах різної етіології з метою припинення запальних процесів та прискорення регенерації пошкоджених тканин, в тому числі і після хірургічних операцій. Гель забезпечує швидку регенерацію у ранах, антимікробну, протизапальну та протинабрякову дію.

Гель може бути використаний в польових, клінічних, амбулаторних умовах та в побуті для профілактики та лікування хронічних ран, пролежнів, опіків, обморожень.

Препарат діоксиду церію може бути ефективним засобом для обробки ран військовослужбовців Збройних Сил  України, які беруть участь у бойових діях у війні з Росією. Ефективність лікування великої кількості поранених була б значно більшою, якби в аптечках солдатів та санітарів, а також в стаціонарних закладах були препарати для місцевого використання з антимікробними, ранозагоючими,  протизапальними властивостями, а також одночасно здатних зменшити виділення з ран надмірної кількості ексудату. Адже під час поранення часто рану неможливо добре очистити і вимити від бруду.


0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *