Розробки для промисловості - ІМВ НАН України 🇺🇦

КСАМПАН, ЕНПОСАН

Бактеріальні полісахариди, призначені для використання в харчовій промисловості (37 рецептур), сільському господарстві (як приклеювач пестицидів, стимулятор росту), нафтовидобутку.

Наявна документація: Патенти України. Нормативно-технічна документація: Технічні умови, Регламент, Дозволи на використання в харчовій промисловості і сільському господарстві.

«ЕПАА»

Біолипкоген ЕПАА-10 є співполімером створенним на основі мікробних полісахаридів, який за таксиметричними параметрами належить до нетоксичних речовин. Унікальні властивості ЕПАА дозволяють використовувати його в різних галузях промисловості: текстильній, шкіряній, мікробіологічній, деревообробній та сільському господарстві.

В текстильній промисловості препарат ЕПАА може бути використаний для шліхтування та заключного оздоблення текстильних матеріалів із природних і синтетичних волокон, клеючої складової при виробництві водорозчинних клеїв.

В мікробіологічній промисловості для часткової заміни агар-агару препаратом ЕПАА, який не впливає на ріст і розвиток мікроорганізмів та дозволяє скоротити витрати коштовної імпортної сировини.

Експериментальні дослідження по застосуванню ЕПАА для наповнення шкір та в процесі жирування показали, що легкорозчинний препарат ЕПАА по впливу на якість шкір відповідає аналогічний імпортним наповнювачам, але набагато дешевший за них.

Використання ЕПАА в деревообробній промисловості в якості наповнювача композиційних смол дозволяє зменшити вміст вільного формальдегіду в готовій продукції (фанера, ДВП, ДСП).

В сільскому господарстві ефективно використовується форма співполімеру ЕПАА – препарат ЕПАА-10, який відповідає кращим світовим прилипачам, а за технологічними показниками та рівню вартості має значні переваги:

  • є високоефективною сполукою біологічного походження, що сприяє прилипанню пестицидів, регуляторів росту тощо до насіння та рослин в період їхньої вегетації;
  • допомагає рослинам переносити посуху та підвищує їх стійкість до заморозків; подовжує тривалість дії пестицидів, стимуляторів росту та корисних бактерій, що входять до складу мікробних препаратів;
  • добре розчиняється у воді і має високу клейову здатність;
  • підвищує стійкість рослин до кореневих гнилей, сажкових хвороб тощо; збільшує ефективність пестицидів зменшуючи норми їх витрат на 25 і більше %;
  • стимулює ріст рослин; утворює міцні плівки на рослинах, не перешкоджаючи їх газообміну.

Препарат ЕПАА і його товарна форма ЕПАА-10 виробляється згідно з ТУ.

Наявна документація

На виробництво біологічного прилипача одержано висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, на препарат – гігієнічний висновок Державної санітарно-гігієнічної експертизи МОЗ України на використання у сільському господарстві та мікробіологічній промисловості. Препарат захищено патентом на винахід, зареєстровано в Держстандарті, розроблено карту даних небезпечного фактора, отримано Сертифікат (свідоцтво) Державної реєстрації небезпечного фактора.

Зв’язатися з нами