Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 88-л від 05.05.2017 р. Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України видано ліцензію на освітню діяльність у сфері вищої освіти на ІІІ (освітньо-науковому) рівні за спеціальністю 091 Біологія та біохімія (галузь знань 09 Біологія, ліцензійний обсяг 10 осіб).
Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України оголошує набір до аспірантури Інституту за спеціальністю 091 Біологія та біохімія (ОП «Мікробіологія», «Вірусологія», «Біотехнологія»). Термін навчання в аспірантурі складає 4 роки. Правом вступу до аспірантури користуються особи, які мають вищу освіту (дипломи спеціаліста або магістра) у галузі біології, а також суміжних спеціальностей.
Положення про аспірантуру ІМВ НАН України (див. Положення)
Положення про приймальну комісію ІМВ НАН України (див. Положення)
Правила прийому до аспірантури та докторантури ІМВ НАН України (див. Правила прийому до аспірантури та докторантури від 09.04.2024)
У 2024 році обов’язковою умовою допуску до вступних випробувань на навчання для здобуття ступеня доктора філософії є успішно складений в 2023 році ЄВІ (єдиний вступний іспит), з оцінкою за тест з іноземної мови не менше 130 балів, або успішне складання ЄВІ в 2024 році з оцінкою за тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) не менше ніж 160 балів.
У 2024 році вступний іспит до аспірантури складається зі спеціальності на вибір:
- мікробіологія (див. програму всупного іспиту),
- вірусологія (див. програму вступного іспиту),
- біотехнологія (див. програму вступного іспиту).
Прийом документів для вступу до аспірантури відбувається з 1 серпня по 10 вересня поточного року за адресою:
м. Київ, вул. Заболотного, 154, ІМВ НАНУ, к. 248, служба вченого секретаря.
Список документів для вступу до аспірантури:
- Заява на ім’я директора Інституту (див. зразок);
- Роздруковані з особистого кабінету вступника Результати єдиного вступного іспиту з зазначенням балів за складання ТЗНК та іноземної мови;
- Копії дипломів спеціаліста або магістра про вищу освіту з копіями додатків до них з переліком прослуханих курсів та оцінками;
- Копії диплому бакалавра та додатку до нього з переліком прослуханих курсів та оцінками;
- Копія громадського паспорту;
- Медична довідка за формою 086-о;
- Особистий листок з обліку кадрів (якщо абітурієнт працює, то листок оформлюється за основним місцем роботи і засвідчується у відділі кадрів; якщо абітурієнт не працює, то оформлюється у відділі кадрів ІМВ НАНУ);
- Автобіографія;
- Копія довідки про надання ідентифікаційного коду.
- Реферат об’ємом 16-20 стор. або відтиски друкованих праць (не тези) (якщо є).
- 3-4 фотокартки формату 3х4 см.
- Швидкозшивач або папка на зав’язках.
*Оригінали документів пред’являються особисто абітурієнтом.
Вступний іспит зі спеціальності відбудеться 17 вересня 2024 року у приміщенні Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.
Зарахування до аспірантури за результатами вступних іспитів та рішенням конкурсної комісії відбувається за наказом директора Інституту. Цим же наказом призначаються керівники аспірантів.
Аспірантам, що навчаються за державним замовленням, щомісячно виплачується стипендія згідно Законодавства України.
З аспірантами, які навчаються за державним замовленням, Інститут заключає Угоду про підготовку аспіранта (див. додаток 1), де прописані права і обов’язки обох сторін. Ця Угода складається у двох примірниках і зберігається у обох сторін.
Після зарахування до аспірантури аспірант разом з керівником розробляє загальний індивідуальний план роботи над дисертацією з урахуванням навчального плану Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, затвердженого Вченою радою та директором ІМВ НАНУ. Затвердження навчального плану, теми дисертації та наукового плану відбувається на засіданні Вченої ради Інституту не пізніше 2-х місяців від початку навчання в аспірантурі. Затвердження теми відбувається наступним чином: аспірант повинен чітко і ясно сформулювати обґрунтування майбутньої дисертації, цілі і задачі роботи і пропоновану тему дисертації. К моменту затвердження теми аспірант повинен орієнтуватись в основних літературних джерелах з питань своєї дисертації і відповідати на питання членів Вченої ради.
Іногородні аспіранти забезпечуються на час навчання місцями у гуртожитках для аспірантів НАН України. Для проживання у гуртожитку аспірант заключає угоду на користування жилим приміщенням (див. додаток 2).
Вчений секретар, к.б.н. Андрієнко Олена Володимирівна, Захарченко Наталія Станіславівна, контактні телефони: (095) 273-32-12, (044) 526-11-79