Азотобактерин - препарат азотфіксаторів - ІМВ НАН України 🇺🇦

Бактеріальний азотфіксувальний препарат для обробки насіння, розсади і вегетуючих рослин овочевих, технічних, злакових, квіткових, ягідних культур.

АЗОТОБАКТЕРИН-К – високоефективний композиційний біопрепарат на основі асоціації ґрунтових бактерій роду Azotobacter з азотфіксувальною та  біосинтетичною активністю для збільшення продуктивності і захисту від хвороб овочевих, технічних, злакових, квіткових та ягідних культур в умовах органічного та інтегрованого землеробства. Може застосовуватися для обробки насіння (як інокулянт) та розсади перед посадкою і для обприскування вегетуючих рослин у різні фази розвитку.

До складу препарату входять штами рістстимулювальних, азотфіксувальних вільноіснуючих ґрунтових бактерій видів Azotobacter chroococcum і Azotobacter vinelandii у поєднанні з біологічно активними метаболітами, мікроелементами та компонентами поживного середовища.

Ефективність препарату зумовлена: здатністю бактерій, які є у його складі, засвоювати молекулярний азот з повітря (20-45 кг/га) та синтезувати різні біологічно активні речовини, серед яких фітогормони ауксинової, гіберелінової і цитокінінової природи, антибіотики, вітаміни групи В, органічні кислоти і амінокислоти. Ці речовини стимулюють ріст і розвиток рослин, збільшують їх стійкість до захворювань і стресових факторів довкілля, підвищують врожай і його якість (зокрема, вміст цукру і вітаміну С у плодах овочевих та ягідних культур). Біоагенти препарату проявляють антагонізм до фітопатогенних грибів роду Fusarium, Alternaria, Penicillum та ін., а також підвищують стійкість до хвороб вірусної та бактеріальної етіології.

Бактерії препарату АЗОТОБАКТЕРИН-К ефективно розвиваються у вологих ґрунтах з реакцією ґрунтового розчину pH 4,8-8,0. АЗОТОБАКТЕРИН-К сприяє отриманню продукції, що відповідає вимогам екологічної безпеки, зі зменшеною собівартістю і може бути використаним у органічному землеробстві. За дотримання правил застосування бактеріального препарату і технології вирощування рослин препарат збільшує продуктивність культур на 12-30% і одночасно підвищує якість продукції.

Титр живих клітин азотфіксувальних бактерій у препараті становить не менше 5-7·108 клітин/мл.

Спосіб застосування

Передпосівну обробку насіння проводять напередодні або в день посіву. Норма витрат біопрепарату становить 100-200 мл на гектарну порцію насіння або 0,5-1,0 л на 1 т насіння. Для обробки рослин під час вегетації норма витрат складає 1,0 л на 1 га посівів. Зазначену дозу препарату розводять водогінною водою, яка не містить хлору, або джерельною водою кімнатної температури до необхідного об’єму із розрахунку 1,0-1,5% від посівної дози насіння або 100-200 л для 1 га посівів. Рекомендована мінімальна температура застосування біопрепарату +10°С, максимальна – не вище +30°С. Перед застосуванням препарат слід ретельно перемішати.

Умови зберігання

Умови зберігання. Препарат випускають у рідкій формі, а також на інертних носіях, фасують у полімерні флакони чи каністри, зберігають в оригінальній упаковці, в сухому, захищеному від світла місці, окремо від пестицидів та інших хімічних речовин і отрутохімікатів. Гарантійний термін зберігання – 2 місяці за температури +4 – +15°С. 

Зв’язатися з нами