Азофосфорин - азотфіксатор і фосфорофіксатор - ІМВ НАН України 🇺🇦

Для інокуляції насіння овочевих, технічних, злакових, ягідних і квіткових культур та обробки вегетуючих рослин (комплексний препарат)

АЗОФОСФОРИН – високоефективний бактеріальний препарат на основі рістстимулювальних азотфіксувальних та фосфатмобілізувальних ґрунтових бактерій для підвищення продуктивності овочевих, технічних, злакових, ягідних та квіткових культур.


Ефективність препарату визначається здатністю бактерій, на основі яких він виготовлений, фіксувати азот атмосфери та мінералізувати органічні фосфорвмісні сполуки, покращувати мінеральне живлення рослин, стимулювати їх ріст і розвиток за рахунок забезпечення біологічно активними речовинами (вітамінами, фітогормонами, амінокислотами, антибіотичними речовинами та ін.), підвищувати стійкість рослин до фітопатогенів та стресів.


Препарат відповідає санітарно-гігієнічним нормам, не шкідливий для людини і тварин, не викликає забруднення навколишнього середовища. При виконанні правил застосування Азофосфорину і технології вирощування культур препарат забезпечує збільшення урожаю і підвищення його якості.


Випускають Азофосфорин у рідкій, гельній та торфовій формі, розфасованим у пляшки та пакети.

Спосіб застосування

Передпосівну обробку насіння Азофосфорином здійснюють напередодні або у день посіву. Гектарна порція рідкого та гелевого препарату становить 100 мл. Для обробки відповідної партії насіння вказану дозу препарату розводять водою кімнатної температури до необхідного об’єму. Насіння обробляють, перемішуючи (вручну або у машинах для протруювання, очищених від ядохімікатів), і злегка підсушують на повітрі, уникаючи прямої дії сонячного проміння. Для обробки вегетуючих рослин 1 л препарату розводять водою кімнатної температури до необхідного об’єму і обприскують 1 га посівів.


Препарат Азофосфорин забезпечує отримання екологічно чистої продукції зі зменшеною собівартістю та може бути одним з елементів органічного землеробства.

Зв’язатися з нами