Азогран - для фосфорного і азотного живлення рослин - ІМВ НАН України 🇺🇦

ГРАНУЛЬОВАНИЙ КОМПЛЕКСНИЙ БАКТЕРІАЛЬНИЙ ПРЕПАРАТ ДЛЯ РОСЛИННИЦТВА. Препарат Азогран покращує азотне і фосфорне живлення рослин, стимулює їх ріст і розвиток біологічно активними речовинами та захищає рослини від хвороб, що викликаються фітопатогенними грибами та бактеріями.

Азогран є мікробним препаратом нового покоління, що значно покращує ріст, розвиток рослин та істотно підвищує їх врожайність. До складу препарату введено два високоактивні штами бактерій. Одним з них є азотфіксувальні бактерії Azotobacter vinelandii ІМВ В-7076, які характеризуються не тільки високою активністю фіксації молекулярного азоту та його переводу в мінеральні форми, але й здатністю синтезувати біологічно активні речовини фітогормональної природи, що здатні стимулювати ріст і розвиток рослин. Другим штамом, що введений до складу гранульованого комплексного бактеріального препарату, є фосфатмобілізувальні бактерії Bacillus subtilis ІМВ В-7023. Ці бактерії здатні підвищувати доступність для рослин фосфору, що входить до складу органічних сполук ґрунту та важкорозчинних неорганічних речовин. Ці фосфатмобілізувальні бактерії також здатні синтезувати і виділяти в навколишнє середовище біологічно активні речовини. Крім того, вони помітно пригнічують розвиток широкого кола фітопатогенних бактерій і
грибів, що здатні викликати хвороби рослин.

Препарат АЗОГРАН виготовляється у вигляді гранул світло-сірого кольору масою 0,25 г на основі вказаних видів бактерій, що виділені з ґрунту. Препарат не спричиняє негативного впливу на здоров’я людей, не шкодить довкіллю, добре зберігається протягом шести місяців і зручний у застосуванні.

Застосування

Препарат АЗОГРАН застосовують шляхом внесення однієї гранули під рослину при її висаджуванні у ґрунт. Препарат можна суспендувати у воді і наносити його суспензію на насіння рослин з розрахунку 200 г препарату на гектарну норму насіння. Крім того, препаратом можна обробляти листя рослин з розрахунку 200 г препарату на 1га. Оскільки препарат містить живі клітини бактерій, його не слід тримати на прямому сонячному світлі.

Ефективність препарату

Багаторічними дослідженнями доведено, що обробка насіння овочевих, злакових та інших видів рослин суспензією препарату значно покращує його схожість і формування проростків. Внесення однієї гранули препарату АЗОГРАНУ в кореневу зону помідорів, огірків, картоплі, кукурудзи на силос, цукрових буряків та інших культур підвищує їх врожайність на 18-37%.


Препарат АЗОГРАН значно покращує ріст і розвиток газонної трави, багатьох видів квіткових і декоративних рослин. Так, при внесенні однієї гранули препарату АЗОГРАН в кореневу зону троянд сортів Іліус та Гранпри підвищувало кількість квітконосних пагонів на рослині на 25-46%.
Помітний позитивний вплив спричиняє АЗОГРАН на ріст, розвиток сіянців і саджанців сосни, ялини та інших рослин.

Зв’язатися з нами