Екофосфорин - азотфіксатор та фосфорофіксатор - ІМВ НАН України 🇺🇦

Інноваційний високоефективний комплексний бактеріальний препарат для інокуляції насіння та обробки вегетуючих рослин злакових, технічних і овочевих культур

ЕКОФОСФОРИН – екологічно безпечний комплексний біопрепарат з унікальним поєднанням азотфіксувальних, фосфатмобілізувальних, рістрегулювальних та імунопротекторних властивостей мікроорганізмів для збільшення продуктивності і поліпшення якості зерна, плодів та зеленої маси злакових (озимої і ярої пшениці, ячменю тощо), технічних (кукурудзи, соняшника, льону та ін.) і овочевих (огірків, капусти, томатів та ін.) культур в умовах органічного та інтегрованого землеробства. Може застосовуватися для обробки насіння (як інокулянт) та розсади перед посадкою і для обприскування вегетуючих рослин у різні фази розвитку.

До складу препарату входять штами рістстимулювальних азотфіксувальних вільноіснуючих та асоціативних ґрунтових бактерій видів Azotobacter chroococcum, Azotobacter vinelandii та Agrobacterium radiobacter і штам фосфатмобілізувальних ґрунтових бактерій Bacillus megaterium. Вони здатні фіксувати азот атмосфери і мобілізувати нерозчинні органічні фосфоровмісні сполуки, покращувати мінеральне живлення рослин, стимулювати їх ріст і розвиток за рахунок забезпечення біологічно активними речовинами (вітамінами, фітогормонами, жирними кислотами, органічними кислотами, амінокислотами, полісахаридами та ін.).

ЕКОФОСФОРИН забезпечує збільшення польової схожості та енергії проростання насіння на 10-20%, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активної мікробно-рослинної асоціації, інтенсифікує процес фотосинтезу, при цьому підвищується стійкість рослин до фітопатогенів та стресових факторів, зростає урожай на 15-35% та покращується його якість. 

Активний розвиток кореневої системи, зростання абсорбуючої здатності коріння і продуктивності фотосинтезу підсилює споживання діючих речовин мінеральних добрив на 20-35%. Це дає змогу заощадити на використанні мінеральних добрив без втрати врожайності. При застосуванні ґрунтових гербіцидів препарат проявляє антистресову дію.

Спосіб застосування

Передпосівну обробку насіння ЕКОФОСФОРИНОМ проводять напередодні або в день посіву. Норма витрати біопрепарату для обробки насіння становить 100-200 мл на гектарну порцію насіння або 0,5-1,0 л на 1 т насіння. Для обробки рослин під час вегетації норма витрати складає 1,0 л на 1 га посівів. Висів насіння проводять у вологий ґрунт. Рекомендована мінімальна температура ґрунту при застосуванні біопрепарату +10°С, максимальна – не вище +30°С. Перед застосуванням препарат необхідно перемішати. Препарат затверджено до використання в органічному сільському господарстві згідно зі стандартом МАОС, що є еквівалентним до Регламентів ЄС № 834/2007 та № 889/2008.

Біопрепарат не сумісний у баковій суміші з високотоксичними хімічними протруйниками. Такими протруйниками насіння дозволяється обробляти за 5-7 діб до інокуляції, при цьому норму інокулянту збільшують на 30-50%. ЕКОФОСФОРИН можна застосовувати з іншими біопрепаратами рістстимулювальної дії, прилипачами та мікроелементами.

Умови зберігання

Препарат випускають у рідкій формі, а також на інертних носіях, фасують у полімерні флакони чи каністри, зберігають в оригінальній упаковці, в сухому, захищеному від світла місці, окремо від пестицидів та інших хімічних речовин і отрутохімікатів. Гарантійний термін зберігання – 2 місяці за температури +4 – +15°С.

Зв’язатися з нами