Екориз - для підвищення продуктивності злакових - ІМВ НАН України 🇺🇦

Високоефективний бактеріальний препарат для інокуляції насіння та обробки вегетуючих рослин злакових і технічних культур.

ЕКОРИЗ – високоефективний комплексний біопрепарат на основі рістстимулювальних асоціативних азотфіксувальних ґрунтових бактерій Agrobacterium radiobacter ̶ для підвищення продуктивності злакових (озимої і ярої пшениці, ячменю та ін.) та технічних (кукурудзи, соняшника, льону та ін.) культур в умовах органічного та інтегрованого землеробства з метою забезпечення формування і функціонування активної мікробно-рослинної асоціації в ризосфері.

ЕКОРИЗ – високоефективний сучасний біопрепарат з унікальним поєднанням біологічних властивостей агробактерій вітчизняної селекції, що здатні краще проявляти свої властивості за різних факторів місцевих кліматичних умов та фізико-хімічних особливостей ґрунтів. Може застосовуватися для обробки насіння (як інокулянт) перед висівом і для обприскування вегетуючих рослин у різні фази розвитку. 

Бактерії, на основі яких розроблено ЕКОРИЗ, здатні фіксувати азот атмосфери і покращувати мінеральне живлення рослин, стимулювати їх ріст і розвиток. Крім цього, агробактерії продукують ростові речовини (вітаміни, фітогормони, жирні кислоти, органічні кислоти,  амінокислоти, полісахариди тощо), які здатні збільшувати біомасу рослин, позитивно впливають на репродуктивні органи, збільшують кількість плодоносних пагонів. Титр живих клітин бактерій у препараті становить не менше 5-7·109 клітин/мл. 

Біоагенти препарату утворюють ефективні асоціації з рослинами, при цьому відбувається підвищення стійкості рослин до фітопатогенів та стресових факторів, зменшується відсоток хворих рослин, що дає можливість відмовитись (у більшості випадків) від високотоксичних протруйників. Застосування ЕКОРИЗУ має переваги, що стосуються підвищення енергії проростання насіння та його схожості, збільшення врожайності культури та економії на використанні мінеральних добрив без втрати врожайності, формування міцної кореневої системи.

Штам, використаний для виробництва біопрепарату, є спорідненим до кореневої системи злакових та технічних культур, здійснює біологічну трансформацію азоту повітря в органічні азотовмісні сполуки. За дією заміняє 40-50 кг/га мінерального азоту, що дає можливість зменшити кількість внесеного азотного добрива (на 25–30% або 30-40 кг/га) і тим самим знизити забруднення продукції і навколишнього середовища шкідливими для здоров’я людини і тварин нітратами, а також підтримувати позитивний баланс азоту у ґрунті.

Спосіб застосування

Передпосівну обробку насіння ЕКОРИЗОМ проводять напередодні або в день посіву. Норма витрати біопрепарату для обробки насіння становить 100-200 мл на гектарну порцію насіння або 0,5-1,0 л на 1 т насіння. Для обробки рослин під час вегетації норма витрат складає 1,0 л на 1 га посівів. Перед застосуванням препарат слід ретельно перемішати.

Біопрепарат не можна суміщати в баковій суміші з високотоксичними хімічними протруйниками. Такими протруйниками насіння дозволяється обробляти за 5-7 діб до інокуляції. У цьому випадку норму інокулянту збільшують на 30-50%. 

Умови зберігання

Препарат випускають у рідкій формі, фасують у полімерні флакони чи каністри. Зберігають інокулянт в оригінальній упаковці, в сухому, захищеному від світла місці, окремо від пестицидів та інших хімічних речовин і отрутохімікатів. Гарантійний термін зберігання – 2 місяці за температури +4 – +15°С. 

Зв’язатися з нами