Ековітал - азотфіксатор для органічного господарства - ІМВ НАН України 🇺🇦

Інноваційний високоефективний комплексний бактеріальний  препарат (інокулянт) для передпосівної обробки насіння бобових рослин

ЕКОВІТАЛ призначений для комплексної передпосівної інокуляції насіння бобових культур (сої, гороху, нуту, люцерни, люпину, козлятнику, квасолі, буркуну, кормових бобів, конюшини, лядвенцю, вики, сочевиці, тощо) в умовах органічного та інтегрованого землеробства. Екологічно безпечний високоефективний інокулянт з унікальним поєднанням азотфіксувальних, фосфатмобілізувальних, рістрегулювальних та імунопротекторних властивостей мікроорганізмів, має позитивну післядію на мікробіоту і родючість ґрунтів. 

Препарат виготовляють і застосовують для кожної бобової культури окремо, оскільки певні види бульбочкових бактерій утворюють бульбочки і фіксують азот лише на коренях рослини-господаря. Крім корисних живих бактерій, біопрепарат містить природний збалансований комплекс фізіологічно активних продуктів метаболізму ризобій і бацил: вітаміни групи В, фітогормони стимулювальної дії (ауксини, цитокініни, гібереліни), ферменти, амінокислоти, органічні кислоти, полісахариди, антибіотичні речовини щодо фітопатогенних бактерій і грибів та ін. 

Біоагенти препарату конкурентоздатні, комплементарні до широкого спектру сортів, покращують азотне і фосфорне живлення, стимулюють продуктивність, ефективні на різних ґрунтах, у різних ґрунтово-кліматичних зонах нашої країни і за різних фітосанітарних і стресових умов. Титр живих клітини симбіотичних азотфіксувальних ризобій і фосфатмобілізувальних бацил у препараті становить не менше 3-5·109 клітин/мл.

ЕКОВІТАЛ сприяє формуванню бульбочок на коренях бобових і колонізації ризосфери фосфатмобілізувальними бактеріями; інтенсифікує розвиток рослин; захищає від захворювань і стресів; підвищує урожайність бобових культур (на 17-38%); збільшує вміст протеїну, жирів та вітамінів у насінні; покращує агрохімічні та фізичні показники ґрунту. 

Спосіб застосування

Передпосівну обробку насіння ЕКОВІТАЛОМ проводять напередодні або у день посіву. Норма витрат біопрепарату: 100-200 мл на гектарну порцію насіння або 0,5-1,0 л на 1 т насіння. Для обробки партії насіння зазначену дозу препарату розводять до необхідного об’єму (з розрахунку 1,0-1,5% від посівної дози насіння). Насіння обробляють, перемішуючи вручну або в машинах для протруювання, очищених від отрутохімікатів, і злегка підсушують на повітрі, уникаючи прямого попадання сонячних променів для збереження життєздатності бактерій. Висів насіння проводять у вологий ґрунт. Рекомендована мінімальна температура ґрунту при застосуванні біопрепарату +10°С, максимальна – не вище +30°С. Перед застосуванням препарат необхідно перемішати.

Інокулянт не сумісний в баковій суміші з сильнодіючими хімічними протруйниками. Можна обробляти насіння лише малотоксичними протруйниками, дозволеними до застосування на зернобобових культурах разом з інокулянтами. За необхідності можливе поєднання з такими протруйниками як Біополіцид, Февер, Скарлет, Максим Стар, Максим XL 035 FS, Вітавакс–200ФФ, Кінто дуо, Фундазол у одній баковій ємності. Можна застосовувати з іншими біопрепаратами рістстимулювальної дії, прилипачами та мікроелементами.

Умови зберігання

Препарат випускають у рідкій або гельній формах (з прилипачем), а також на інертних носіях. Препарат фасують у полімерні флакони чи каністри. Зберігають інокулянт в оригінальній упаковці, у сухому, захищеному від світла місці, окремо від пестицидів та інших хімічних речовин і отрутохімікатів. Гарантійний термін зберігання – 2 місяці при +4 ‑ +15°С. Зареєстровано в Україні та затверджено до використання в органічному сільському господарстві згідно зі стандартом МАОС, що є еквівалентним до Регламентів ЄС № 834/2007 та № 889/2008.

Зв’язатися з нами