ЕПАА - гель для обробки рослин - ІМВ НАН України 🇺🇦

ЕПАА – 10 це біологічний гель, отриманий при взаємодії поліакриламіду з мікробним полісахаридом ксантаном. За таксиметричними параметрами належить до нетоксичних речовин, які відпвідають ІV класу безпеки.

Дія препарату:

 • Слугує як прилипач для пестицидів, регуляторів росту, мікробних препаратів тощо, до насіння та рослин в період їхньої вегетації, завдяки чому:
  • подовжується тривалість дії пестицидів, регуляторів росту тощо;
  • зменшується кількість обробок рослин препаратами;
  • зменшуються норми витрат препаратів для обробки, у тому числі пестицидів;
  • стимулює ріст рослин, зменшується рівень ураженості фітопатогенами;
 • подовжує тривалість дії корисних бактерій, що входять до складу мікробних препаратів та є фіксатором прикореневої мікрофлори під час висаджування рослин;
 • ефективно підвищує стійкість рослин до негативних впливів кліматичних факторів;
 • утворює міцні плівки на рослинах та стручках бобових культур, не перешкоджаючи газообміну рослин.

Механізм дії прилипача та ефективність:

ЕПАА – 10 утворює на рослині плівку, яка
1) слугує липкою основою для різного роду препаратів сприяє кращому закріпленню їх на насінні та листовій поверхні, не змиваються дощем і швидше проникають крізь неї до тканин, значно знижується кількість використання пестицидів, регуляторів росту, бактеріальних препаратів без зниження їх ефективності.


Обприскування посівів сої сумішшю гербіцидів та ЕПАА – 10 сприяло посиленню гербіцидної активності. При цьому витрати гербіциду зменшувались на 33%, загибель бур’янів становила 90%, зростання врожайності зерна сої становило 1,0-1,9 ц/га порівняно з контролем.


Дозволяє зменшити норми витрат пестицидів на 25% і більше, а кількість обробок рослин у 2 рази і більше, що позитивно впливає на економічну ефективність та стан навколишнього середовища.


Використання ЕПАА – 10 у суміші із бактеріофагами, протигрибковими та противірусними препаратами дає кращий ефект. Наприклад бактеріальне ураження рослин сої у фазу сходів, цвітіння і формування бобів зменшувалось більш ніж у 2 рази порівняно з контролем.


2) здатна поглинати і утримувати воду на вегетативних органах рослин, при обприскуванні, та на коріннях рослин при висадці саджанців лісових та садових порід дерев.


Ця властивість допомагає рослинам переносити стреси, захищає вегетуючі рослини від заморозків, сонячних опіків і старіння в період посухи. Сприяє кращому приживленню та росту рослин.


3) слугує фіксатором мікрофлори під час висаджування рослин.


Внаслідок застосування ЕПАА – 10 при посадці лісових культур сосни звичайної та дуба черешкового приживлення збільшується на 7,3 %, а приріст висоти на 20%.


4) здатна зберігатись протягом тривалого часу на рослині, при цьому повітря та водорегулююча плівка розтягується слідом за ростом стручка бобових та ріпака.


Обробіток рослин ярого та озимого ріпаку на полях господарств Одеської, Вінницької та Хмельницької областей України протягом 2007-2013 років показав збільшення збереженості насіння (зменшення розтріскування стручків та висипання насіння) в середньому на 15-45%.


Гельні біопрепарати на основі ЕПАА – 10 характеризуються вищим рівнем збереженості титру бактерій та їх життєздатності протягом тривалого часу.
Збереженість титру бульбочкових бактерій подовжується до 3-4 місяців в залежності від штаму.


ЕПАА – 10 використовується для зернових, технічних, бобових, овочевих, в садівництві, лісо-парковому господарстві.

Метод застосування

Препарат застосовується у сумішах з хімічними та біологічними препаратами як для обробки насіння та посадкового матеріалу так і для обприскування по вегетації.

Норми використання ЕПАА – 10

 • Обробка насіння проводиться безпосередньо (або заздалегідь) перед посівом. 0,15-0,20 л препарату розчиняють в 10 літрах води додають пестицид і регулятор росту в зменшених на 25-50 % від рекомендованих доз або біопрепарати відповідної дії;

 • Обробка кореневої системи посадкового матеріалу за допомогою розчину в пропорціях ЕПАА – 10 0,15-0,20 л та 10 літрах води;

 • Обробка по вегетації проводиться в терміни, передбачені для використання препаратів, призначених для боротьби з шкідниками, хворобами, бур’янами. Прилипач 0,2-0,25 л розводиться у воді (300 л) та додаються необхідні препарати;

 • З метою запобігання передчасного розтріскування стручків ріпаку і деяких бобових його посіви за 2-3 тижні до збору врожаю, коли стручки жовті, але все ще гнучкі, обприскують водним розчином: ЕПАА – 10 (1,0-1,2 л) води 300 л води.

 • Додавання до рідких біопрепаратів ЕПАА – 10 (5 – 10%) від об’єму середовища з метою
  збереження титру та життєздатності бактерій.

Сумісність з хімічними засобами

ЕПАА – 10 сумісний із усіма відомими регуляторами, стимуляторами росту рослин, пестицидами, протруйниками, біопрепаратами.

Зв’язатися з нами