Фосфобактерин - для фосфорного живлення рослин - ІМВ НАН України 🇺🇦

Бактеріальний препарат для інокуляції насіння та обробки вегетуючих рослин злакових, технічних і овочевих культур

Високоефективний біопрепарат на основі рістстимулювальних фосфатмобілізувальних ґрунтових бактерій Bacillus megaterium, призначений для обробки насіння сільськогосподарських культур до сівби та під час вегетації з метою покращення фосфорного живлення рослин та для збільшення продуктивності злакових, технічних і овочевих культур. Препарат використовують для передпосівної обробки насіння (як інокулянт), замочування кореневої системи розсади та саджанців, прикореневого підживлення сільськогосподарських рослин і обприскування вегетуючих рослин у різні фази розвитку, а також для покращення показників родючості ґрунту та підвищення доступності фосфору для рослин. 

Застосування біопрепарату у рослинництві заміняє 50-60 кг/га фосфорних добрив. Вміст активного, рухомого фосфору в ґрунті збільшується на 20-30% та сприяє підвищенню врожайності зернових культур на 8-12%, водночас збільшує вміст протеїну в зерні до 3%. Підсилене засвоєння поживних речовин та використання ФОСФОБАКТЕРИНУ не призводить до накопичення шкідливих мінеральних сполук у продукції. Використання біопрепарату ФОСФОБАКТЕРИН у технологіях вирощування сільськогосподарських культур має ряд переваг: суттєве збільшення врожаю; підвищення посухостійкості і зимостійкості культур; підвищення ефективності застосування мінеральних добрив; позитивний вплив на біологічну активність ґрунту; покращення агрохімічних характеристик ґрунту; покращення якості продукції; позитивний вплив на розвиток рослин, наступних у сівозміні.

Бактерії-біоагенти препарату ФОСФОБАКТЕРИН, розмножуючись у ґрунті кореневої зони рослини, продукують речовини, що перетворюють важкодоступні сполуки фосфору в легкодоступні. ФОСФОБАКТЕРИН покращує розвиток рослин завдяки виділенню в ґрунт природних стимуляторів росту і вітамінів. Рослини, оброблені препаратом, краще переносять несприятливі погодні умови. Використання ФОСФОБАКТЕРИНУ значно збільшує коефіцієнт використання рослинами сполук фосфору з мінеральних добрив.

Внесення препарату не потребує додаткових витрат як за обробки насіння (можна суміщати з протруєнням), так і за внесення під час вегетації (можна застосовувати сумісно з пестицидами). Це, в свою чергу, дозволяє зменшити витрати на хімічні засоби захисту рослин та збільшити прибутки господарств за рахунок зменшення собівартості продукції.

Титр живих клітин рістстимулювальних фосфатмобілізувальних бактерій у препараті становить не менше 0,5·109 клітин/мл. 

Спосіб застосування

Передпосівну обробку насіння проводять напередодні або у день посіву. Норма витрат біопрепарату: 100-200 мл на гектарну порцію насіння або 0,5-1,0 л на 1 т насіння. Для обробки партії насіння зазначену дозу препарату розводять до необхідного об’єму (з розрахунку 1,0-1,5% від посівної дози насіння). Висів насіння проводять у вологий ґрунт. Рекомендована мінімальна температура ґрунту при застосуванні біопрепарату +10°С, максимальна – не вище +30°С. Перед застосуванням препарат необхідно перемішати.

Умови зберігання

Препарат випускають у рідкій або гельній формах (з прилипачем), а також на інертних носіях. Препарат фасують у полімерні флакони чи каністри. Зберігають інокулянт в оригінальній упаковці, у сухому, захищеному від світла місці, окремо від пестицидів та інших хімічних речовин і отрутохімікатів. Гарантійний термін зберігання – 2 місяці при +4 ‑ +15°С. 

Зв’язатися з нами