Ризобін - азотфіксувальний препарат - ІМВ НАН України 🇺🇦

Високоефективний бактеріальний поліштамовий препарат (інокулянт) для передпосівної обробки насіння бобових рослин

РИЗОБІН – високоефективний сучасний інокулянт з унікальним поєднанням біологічних властивостей штамів бульбочкових бактерій (ризобій) вітчизняної селекції, що здатні краще проявляти свої властивості за різних факторів місцевих кліматичних умов та фізико-хімічних особливостей ґрунтів. Застосовується як інокулянт для передпосівної обробки насіння бобових культур (сої, люпину, гороху, нуту, люцерни, козлятнику, лядвенцю, буркуну, вики, кормових бобів, конюшини, сочевиці, квасолі та ін.) з метою забезпечення формування і функціонування активного симбіотичного апарату (бульбочок) на коренях. РИЗОБІН містить три високоактивних, високовірулентних і конкурентоздатних штами живих бульбочкових бактерій (ризобій), що підібрані за оптимальним співвідношенням синтезованих метаболітів і високою нодуляційною та азотфіксувальною активностями. 

До складу біопрепарату РИЗОБІН під певний вид культури входять лише ті штами бактерій, які є специфічними до відповідного виду бобових рослин: інокулянт збалансований за біосинтетичною активністю штамів та за спектром мікробних сполук, містить природний комплекс біологічно активних речовин, які продукують ризобії (вітаміни групи В; фітогормони стимулювальної дії – ауксини, цитокініни, гібереліни; ферменти; амінокислоти; органічні кислоти; полісахариди; жирні кислоти та ін.). Титр живих клітин симбіотичних азотфіксувальних ризобій у препараті становить не менше 3-5·109 клітин/мл. 

Ефективність препарату визначається тим, що бактерії завдяки активності специфічної ферментної нітрогеназної системи здатні фіксувати азот атмосфери, перетворюючи його у амінний азот. Максимальна кількість фіксованого азоту з бульбочок постачається рослині під час цвітіння та наливу бобів. Використання інокулянту забезпечує посівам надходження азоту в кількості приблизно 120-160 кг/га д.р. у найбільш доступній формі. Це зменшує витрати на внесення мінеральних азотних добрив та відновлює родючість ґрунтів. При виконанні правил використання препарату і технології вирощування бобових культур РИЗОБІН сприяє підвищенню врожаю на 10-20% при одночасному збільшенні вмісту білку в зерні.

Спосіб застосування

Передпосівну обробку насіння проводять напередодні або у день посіву. Норма витрат біопрепарату: 100-200 мл на гектарну порцію насіння або 0,5-1,0 л на 1 т насіння. Для обробки партії насіння зазначену дозу препарату розводять до необхідного об’єму (з розрахунку 1,0-1,5% від посівної дози насіння). Насіння обробляють, перемішуючи вручну або в машинах для протруювання, очищених від отрутохімікатів, і злегка підсушують на повітрі, уникаючи прямого попадання сонячних променів для збереження життєздатності бактерій. Висів насіння проводять у вологий ґрунт. Рекомендована мінімальна температура ґрунту при застосуванні біопрепарату +10°С, максимальна – не вище +30°С. Перед застосуванням препарат необхідно перемішати.

 Інокулянт не сумісний в баковій суміші з сильнодіючими хімічними протруйниками. Можна обробляти насіння лише малотоксичними протруйниками, дозволеними до застосування на зернобобових культурах разом з інокулянтами. За необхідності можливе поєднання з такими протруйниками як Біополіцид, Февер, Скарлет, Максим Стар, Максим XL 035 FS, Вітавакс–200ФФ, Кінто дуо, Фундазол у одній баковій ємності. 

Умови зберігання

Препарат випускають у рідкій або гельній формах (з прилипачем), а також на інертних носіях. Препарат фасують у полімерні флакони чи каністри. Зберігають інокулянт в оригінальній упаковці, у сухому, захищеному від світла місці, окремо від пестицидів та інших хімічних речовин і отрутохімікатів. Гарантійний термін зберігання – 2 місяці при +4 ‑ +15°С. 

Зв’язатися з нами