Візит делегації Уряду провінції Шаньдун (КНР) - ІМВ НАН України 🇺🇦

Шановні колеги!
24 червня 2019 року Національну академію наук України відвідала делегація Уряду провінції Шаньдун (КНР) на чолі з віцегубернатором цієї провінції Юй Цзе. За підсумками  зустрічі підписано низку угод про двостороннє наукове та науково-технічне співробітництв.

Візит делегації Уряду провінції Шаньдун (КНР)

Інститут мікробіології і вірусології імені Д.К. Заболотного НАН України у 2015 році підписав безстрокову угоду про науково-технічне співробітництво з Інститутом біології Академії наук провінції Шаньдун. Угодою передбачено виконання спільних робіт у галузі біотехнологій, мікробіології, фізіології промислових мікроорганізмів, генетики мікроорганізмів.

На зустрічі директор Інституту мікробіології і вірусології імені Д.К. Заболотного НАН України академік Валентин Підгорський розповів про досягнення та подальші плани очолюваної ним академічної установи у співробітництві з китайськими партнерами: «Наш Інститут близько 20 років співпрацює з КНР у таких галузях, як охорона здоров’я, сільське господарство, промисловість і охорона довкілля.

Перша наша зустріч із китайськими колегами відбулась у м. Урумчі, що на північному заході КНР: ми випробовували там низку препаратів для сільського господарства, які й досі застосовуються у цій місцевості. З часом, встановлюючи наукові контакти, ми рухалися далі на схід Китаю – аж до провінції Шаньдун. Спершу ми зустрілися з ученими Інституту біології Академії наук провінції Шаньдун і домовилися з ними про спільне виконання низки фундаментальних досліджень. Водночас, Інститут мікробіології та вірусології імені Д.К. Заболотного НАН України різних препаратів і продуктів для задоволення практичних потреб вищеназваних галузей. Тож наступну угоду ми уклали з Інститутом екології Академії наук провінції Шаньдун. У рамках цієї угоди вирішуватимемо вже прикладні задачі. Для застосування на території провінції ми обрали три препарати, що підвищують родючість ґрунтів, стимулюють ріст рослин і захищають їх від різноманітних шкідників. Надалі ми зможемо спільно розвивати дослідження в напрямі збереження овочів і фруктів. Наступні наші зустрічі відбудуться вже в Інституті біології та Інституті екології Академії наук провінції Шаньдун».

За словами академіка Анатолія Загороднього, виступ академіка Валентина Підгорського чудово ілюструє, наскільки потрібне активне двостороннє наукове співробітництво як Україні, так і Китаю: «Наші угоди не залишаються на папері – вони працюють і дають конкретні результати, приносять користь».

За матеріалами Пресслужби НАН України http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=5230

Категорії: ПодіїРізне

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *