Остерігайтеся підробок! - ІМВ НАН України 🇺🇦

Біопрепарати, які наведені нижче, виробляються та продаються переліченими підприємствами без відповідного дозволу на використання інтелектуальної власності, що належить Інституту.

Тому Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України не несе жодної відповідальності за якість такої продукції!

Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України звертає увагу всіх відвідувачів сайту на поширену в Інтернеті інформацію про продаж низкою підприємств біопрепаратів, які є науковими розробками нашого Інституту та виготовлені на основі штамів мікроорганізмів, що належать Інституту на правах інтелектуальної власності. Продаж біопрепаратів здійснюється через Інтернет-сайти з посиланням на те, що пропоновані біопрепарати розроблені Інститутом, а тому є якісними та безпечними для людини та навколишнього середовища.
Повідомляємо, що Ліцензійні договори між перерахованими нижче підприємствами та Інститутом на право виробництва та продаж наведених мікробних біопрепаратів не укладались або закінчили свою дію:

ТОВ «Біозавод»

Гаупсин або Стим Био (ТМ Bioprotect), Фосфорин Біо (ТМ Bioprotect)

ТОВ «АгроЗахист», ТОВ «Захист-Агро», ПП«Агро-Захист», Науково-виробнича компанія «БіоАгроЗахис», ДП «Оксанино»,

Гаупсин, Гуапсин (ТМ Добрий Хозяин)

ТОВ Біотехніка

Гаупсин БТ

Центр Біотехніка

Гаупсин

ТОВ «Біо Центр»

Гаупсин М

Компанія БіоНік

«Інсектофунгіцидний біопрепарат (ТМ BioShield)

ТОВ «Аграрні біотехнології»

Гаупсин БТ, Гаупсин, Ековітал, Аверком

Судова тяжба з одним із виробників

ТОВ «Захист-Агро» звернулось до Господарського суду м.Києва з позовом до Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України (Інститут) та Міністерства економічного розвитку і торгівлі про визнання недійсним патенту України № 73682 від 15 серпня 2005 року «Інсектофунгіцидний біопрепарат для боротьби із шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур» (Гаупсин), власником якого є Інститут. У позовній заяві зазначено, що патент № 73682 не відповідає таким умовам патентоздатності як «винахідницький рівень» і «новизна».

Справа розглядалась господарськими судами неодноразово (2018-2020 рр). У задоволенні позову ТОВ «Захист-Агро» було відмовлено повністю.

Таке рішення суду, що стосуються питання захисту права інтелектуальної власності на винахід державної науково-дослідної установи, має фундаментальне значення для формування єдиної судової практики при розгляді справа данної категорії практики. Дана справа становить значний суспільний інтерес та має виняткове значення для Інституту і держави у сфері науково-дослідницької діяльності. Адже дослідження, які лягли в основу вказаного винаходу розпочалися ще в 60-х роках 20 ст., були частиною фундаментальних та прикладних наукових досліджень колективу наукових працівників, фінансувалися з державного бюджету України. Штами мікроорганізмів Pseudomonaschlororaphissubsp. aureofaciens УКМ В-111 (ІМВ В – 7097)та УКМ В-306 (ІМВ В – 7096) входять до складу Українській колекції мікроорганізмів за номерами УКМ В-111, УКМ В-306, яка заснована і підтримується в Інституті. Колекція включена до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання України (Постанова Кабінету Міністрів України від 01.04.1999 р. № 527). Також зазначені штами мікроорганізмів зберігаються в Депозитарії непатогенних мікроорганізмів за номерами ІМВ В – 7097 та ІМВ В – 7096.

Інститут мікробіології і вірусології настійно рекомендує використовувати споживачам лише перевірений і законний препарат Гаупсин, що виробляють наші партнери для захисту ваших врожаїв, або звертатися до нашого Інституту щодо використання наших розробок.

З Постановою Верхновного Суду України від 20 лютого 2020 року щодо захисту патенту №73682 на винахід “Інсектофунгіцидний біопрепарат для боротьби із шкідниками і хворобами сільсьскогогосподарських культур”– ознайомитися за посиланням.

Категорії: Оголошення

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *