Португальський науковий марафон дослідників відділу молекулярної генетики бактеріофагів ІМВ НАН України. - ІМВ НАН України 🇺🇦

Липень видався плідним на участь у наукових конференціях для молодих дослідників Відділу молекулярної генетики бактеріофагів ІМВ НАН України.


З 6 по 9 липня Марічка Златогурська приймала участь у Форумі Молодих Науковців YSF 2022, що відбувався поблизу португальського містечка Вімейро. Це був сателітний захід, організований Європейською Федерацією Біохімічних Товариств (FEBS) перед основною подією, Глобальним Біохімічним Самітом. Організатори зібрали близько 120 молодих науковців на узбережжі Атлантичного океану з метою поглиблення наукових знань, розвитку нових навичок, обміну ідеями, а також розширення мережі професійних контактів молодих науковців. Насичена програма включала усні та постерні презентації наукових здобутків учасників форуму, лекції від провідних спеціалістів у біохімічній та молекулярно-біологічних галузях, практичні заняття з розвитку кар’єрних навичок. Зокрема, молоді науковці прийняли участь у мастер-класах зі складання CV, написання тез конференції та резюме до статей, розвитку дослідницької самовпевненості, залучення громадськості до науки. Так, ніби цього переліку було замало, вишеньками на торті стали приголомшлевий краєвид, бурхливий океан та неймовірні заходи сонця.

Частина української делегації на Форумі Молодих Науковців

Далі, португальські пригоди продовжилися вже згаданим Глобальним Біохімічним Самітом The Biochemistry Global Summit 2022, що відбувався з 9 по 14 липня у Лісабоні. Марічка Затогурська та Файдюк Юлія доєдналися до української делегації науковців, яка загалом налічувала 14 дослідників з 6 науково-освітніх установ України. Програма Саміту включала пленарні лекції, секційні засідання з усними доповідями, постерні сесії та ін. Одночасно проходили засідання 4 тематичних секцій, тому кожен учасник міг обирати найрелевантніші доповіді серед широкого спектру біохімічних та молекулярно-біологічних тематик. Загалом Саміт зібрав понад 1300 учасників з усього Світу та був об’єднаним конгресом трьох великих наукових спільнот: FEBS, IUBMB (Міжнародного Союзу Біохімії та Молекулярної Біології) та PABMB (Пан-Американської Асоціації Біохімії та Молекулярної Біології). Радимо завітати на сайти даних організацій та ознайомитися з широким спектром можливостей та майбутніх подій, які вони пропонують для молодих, а також досвідчених науковців (https://www.febs.org/, https://iubmb.org/, https://www.pabmb.org/ ).

Златогурська Марічка та Файдюк Юлія перед презентацією свої постерів на Глобальному Біохімічному Саміті

Конференцією “Віруси мікроорганізмів 2022” VIRUSES OF MICROBES 2022 завершився португальський науковий марафон для Марічки Златогурської і Юлії Файдюк. На цьому заході до них доєдналися також колеги Наталія Шендеровська та Алла Харіна. Конференція відбулася 18-23 липня у мальовничому містечку Гімара́йнш, середньовічній колисці португальської державності. Варто зауважити, що “Віруси мікроорганізмів” є однією з найстаріших, наймасштабніших та найвідоміших конференцій, присвячених дослідженням бактеріофагів та фаготерапії. Перший пост-ковідний очний фаговий з’їзд зібрав вражаючу кількість учасників (понад 700 !!!) і, незважаючи на це, був просякнутий відчуттям зустрічі з давніми близькими друзями-однодумцями. Несподіваним відкриттям конференції стало спостереження того, наскільки простими і відкритими у спілкуванні є корифеї фагових досліджень. Як наслідок такої фантастичної атмосфери, учасники конференції були приречені повертатися додому з оберемком свіжих ідей та чималою кількістю нових наукових контактів.

Делегація ІМВ НАНУ на конференції Віруси Мікроорганізмів

Молоді дослідники відділу молекулярної генетики бактеріофагів виражають величезну вдячність організаціям, завдяки яким їх участь у зазначених конференція стала можливою. Златогурська Марічка отримала грант від FEBS для участі у Форумі Молодих Науковців та Глобальному Біохімічному Саміті. Ця ж організація спонсорувала участь Юлії Файдюк у Глобальному Біохімічному Саміті. Фундація “U.S.-Ukraine Foundation” в рамках біотехнологічної ініціативи “BioUkraine” надала грант Златогурськії Марічці для відвідання конференції “Віруси мікроорганізмів”. Юлія Файдюк та Наталія Шендеровська змогли прийняти участь у даному заході завдяки спеціальній грантовій підтримці українських науковців Міжнародним Товариством Вірусів Мікроорганізмів (ISVM).


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *