Лекція "Бактерії-продуценти антивірусних речовин" - ІМВ НАН України 🇺🇦

Шановні колегі,

07 вересня в Київському будинку вчених НАН України відбулась на лекція “Бактерії-продуценти антивірусних речовин

Доповідач: к.б.н., с.н.с. відділу фізіології промислових мікроорганізмів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України Кістень Олександр Григорович.

Походження і механізм дії сучасних противірусних засобів. Які переваги та недоліки їх застосування?
Противірусна активність культуральної рідини деяких мікроорганізмів – чим вона обумовлена?
Позаклітинний сіалоспецифічний лектин сапрофітного штаму бацил – субстанція мікробного походження із вираженою антивірусною активністю по відношенню до вірусів грипу, герпесу 1 і 2 типів, гепатиту С та ВІЛ, що не має аналогів у світі.
У чому унікальність механізму дії лектину та конкурентні переваги його використання у якості противірусного лікарського засобу?
Чи може бути застосування лектину ефективним для лікування і профілактики захворювання, що викликає COVID-19? Перспективи промислового виробництва субстанції позаклітинного сіалоспецифічного лектину – які складнощі та чи можна їх подолати?

Сфера наукових інтересів спікера: вивчення росту мікроорганізмів, оптимізація якісного і кількісного складу поживних середовищ, параметрів та режимів культивування: pH, eH, температури, а також питомих рівнів розчинення (масообміну) кисню і його споживання культурою у в лабораторних ферментерах як критерію масштабування процесу аеробної ферментації. Оптимізація окремих етапів технології отримання біопрепаратів та умов їх зберігання. Розробка та перевірка ефективності застосування безреагентних способів обмеження піноутворення і контролю викидів спіненої культуральної рідини у ферментаційних процесах в лабораторних умовах. Технологія позаклітинного бацилярного сіалоспецифічного лектину, мікробних ферментів, метаболітів.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *