17 вересня - Міжнародний день мікроорганізмів - ІМВ НАН України 🇺🇦

17 вересня співробітники Інституту взяли участь в конференції до Дня Мікробів.

Історія цього свята відома ще зі школи. Так, 17 вересня 1683 року голандський купець Антон ван Левенгук, який не мав ні статків, ні академічного ступеню, відправив лист до Лондонського королівського товариства, в якому був вишуканий опис першого спостереження живих бактерій, присутніх у зубному нальоті.
Святкування International Microorganism Day почалося в Португалії в 2017 році за підтримки Португальського товариства мікробіології та інших національних асоціацій, пов’язаних з науками про життя. Португальське товариство мікробіологів стало каталізатором інтернаціоналізації Дня Мікробів за підтримки престижних міжнародних наукових товариств, особливо FEMS (Федерації Європейських мікробіологічних товариств). В Україні святкування Дня Мікробів почалося з 2018 року з невеликої зустрічі активних мікробіологів, які хотіли поділитися своїм досвідом з іншими колегами. Також був організований Конкурс малюнків мікроорганізмами, який в цьому році був тематичним.
Мікробіологія увірвалася до засобів масової інформації і опинилася у центрі уваги в усьому світі. Криза громадської охорони здоров’я, викликана військовою агресією сусідньої держави, показала необхідність того, щоб уряд і суспільство загалом віддали належне фахівцям, які працюють із мікроорганізмами у лікарнях, науковцям, які проводять наукові дослідження та представляють свої результати на міжнародному рівні, викладачам, які дають знання доступні для простої людини.

Галина Філоненко


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *