Дослідження науковців ІМВ в об'єктиві уваги ЗМІ Великої Британії - ІМВ НАН України 🇺🇦

Однією з найважливіших складових боротьби українського народу є потужне протистояння ворогу в гібридній війні, що включає збереження найважливіших об’єктів культурно-історичної спадщини нашої країни і основних символів національної самоідентифікації українського народу. Софійський собор в Києві – національна пам’ятка архітектури XI ст. і перлина світового культурно-історичного надбання, внесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, є одним з таких символів.
Нещодавно унікальні середньовічні фрески Софійського собору постраждали від плямистих поражень. Українські дослідники з Національної академії наук України під керівництвом провідного наукового співробітника Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, доктора біологічних наук Марини Фоміної разом з іноземними партнерами зосередились на з’ясуванні природи цих плямистих поражень, у тому числі на біогеохімічних механізмах їх виникнення та групах мікроорганізмів – агентах біодеструкції. Глибоке розуміння цих аспектів є важливим для боротьби з мікробною інвазією та розробки адекватних методів збереження пам’яток.
Перші знахідки дослідників увійшли до статті Fomina et al. (2022) в International Biodeterioration and Biodegradation, що вийшла онлайн 6 вересня 2022 року.

Колектив авторів присвятив цю статтю мужньому українському народу.

Після публікації стаття отримала великий резонанс у Великій Британії завдяки прес-релізу Лондонського Природничого Музею (Natural History Museum – NHM).

Лондонський Природничий Музей (Natural History Museum – NHM)
Лондонський Природничий Музей (Natural History Museum – NHM)

В результаті про наші дослідження в Софії Київській було повідомлено більше 100 разів в різних ресурсах британських мас-медіа ( і Excel-файл зі згадуваннями в британських мас-медіа у вкладенні).

Файл з прес-релізом NHM https://imv.org.ua/wp-content/uploads/2022/12/NHM-Ukranian-Research-Collaboration-FM_5Dec2022.pdf
Excel-файл зі згадуваннями в британських мас-медіа https://imv.org.ua/wp-content/uploads/2022/12/Ukraine-Press-Release-SHORT-MFa_11Oct2022.xlsx


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *