27 червня - Всесвітній день мікробіому - ІМВ НАН України 🇺🇦

Сьогодні, 27 червня, відзначається Всесвітній день мікробіому.
Термін “мікробіом” існує вже три з половиною десятки років, а інтерес досліджень в цій сфері продовжує нечувано зростати.

Багатство, довершеність та могутність мікробної спільноти, що населяє певне середовище – без перебільшення вражає.


Знання, які вдається отримати при вивченні мікробіоти різних еконіш, дають можливості і ключі до раціональних рішень у багатьох сферах.

• Вивчення мікробіому людського тіла – це з’ясування детальних механізмів патогенезу численних хвороб, а значить – нові ефективні способи їх лікування, і, що найважливіше – їх профілактика.

• Дослідження мікробіому тварин та рослин – то не лише про пізнання фундаментальних основ взаємодій різних компонентів живої природи, але і про підвищення ефективності ведення сільського господарства. Застосування мікробних препаратів допомагає уникати надмірного застосування антибіотиків, гербіцидів та пестицидів.

• Знання про функціонування мікробіому грунтів відкриває таємниці його родючості, здатності до самоочищення та самовідновлення.
Мікробні препарати для грунтів дозволяють уникати чи зменшувати кількість застосовуваних добрив.
І що сьогодні особливо важливо – це допомагає пришвидшувати відновлення грунтів після воєнних дій та екологічних катастроф.

• Дослідження мікробіомів екстремальних еконіш, як от киплячі гейзери чи вічні мерзлоти Антарктиди – дозволяють нам дискутувати про можливості життя на Марсі та про можливості живої матерії загалом.
А ще – представники цих еконіш є ідеальними претендентами для технологій мікробної переробки різноманітних відходів.

• Океанічні мікробіоми виробляють більшу частину кисню на нашій планеті і можуть поглинати стільки ж вуглекислого газу, скільки рослини на суші.

Сьогодні дослідження мікробіомів і розумне застосування цих знань – наш шлях до здорового і чистого довкілля, пом’якшення кліматичних змін, економічного добробуту і здоров’я кожного із нас.

Ми пишаємося бути частиною цих досліджень, здійснювати нові відкриття і створювати прогресивні мікробні технології для економічного зростання та відновлення нашої держави.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *