Участь науковиці, яка проходить наукове стажування у відділі антибіотиків Інституту у виставці-конференції AQUA 2024 - ІМВ НАН України 🇺🇦

Наталія МАТВІЄНКО, доктор біологічних наук, професор, стипендіатка програми MCSA4 Ukraine від Центру дослідження природи (Литва, Вільнюс), яка проходить наукове стажування у відділі антибіотиків Інституту мікробіології і вірусологіїї імені Д.К. Заболотного НАН України взяла участь у виставці-конференціїї AQUA 2024, що відбулася у Копенгагені з 26 по 30 серпня 2024 року. Цей міжнародний захід, організований Європейським товариством аквакультури (EAS) і Всесвітнім товариством аквакультури (WAS), продемонстрував значні досягнення Данії в сфері аквакультури та екологічних біологічних досліджень. AQUA 2024 зібрала провідних науковців, експертів та професіоналів, що дозволило обговорити актуальні питання стійкого розвитку аквакультури та впливу на навколишнє середовище.

Основною темою виставки була екологічна відповідальність аквакультури та роль “Blue Food” у перетворенні продовольчих систем для забезпечення безпеки харчування та пом’якшення кліматичних змін. У рамках заходу пройшли наукові конференції, форуми та майстер-класи, де учасники мали змогу обмінятися останніми досягненнями у сфері екологічних і біологічних досліджень.

Серед значних тем обговорення були стійкі методи вирощування морепродуктів, інноваційні рішення для зменшення екологічного впливу аквакультури, а також вплив змін клімату на екосистеми. Виставка також зосередилася на новітніх технологіях у сфері імунології, здоров’я риб та альтернативних інгредієнтах для рибних кормів.

Наталія МАТВІЄНКО презентувала свою наукову доповідь під назвою “INTEGRATED RESTORATION OF WATER BODIES USING MICROBIAL BIOTECHNOLOGY

Abstract Bookhttps://wasblobstorage.blob.core.windows.net/meeting-abstracts/AQUA24AbstractBook.pdf.

Доповідь висвітлювала результати проекту, що фінансується програмою НАТО «Наука заради миру та безпеки» (SPS) «Створення стратегії оцінки та відновлення водних екосистем, що постраждали від війни» (RestoAqua, № G6085), який присвячений розробці стратегій відновлення водних екосистем, що постраждали від військових дій, з використанням мікробіологічних технологій. Проект реалізується у співпраці з Центром дослідження природи (Литва), Інститутом мікробіології і вірусології імені Д.К. Заболотного НАН України та Інститутом рибного господарства НААН УкраЇни. 


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *