За підсумками участі науковців Інституту у міжнародній агропромисловій виставці АгроВесна 2025, яка проходила 12–14 лютого 2025 року у Міжнародному виставковому центрі (МВЦ), м. Київ, була висвітлена інформація на YouTube каналі блогера, автора проекту No-Tiller, Михайла ДРАГАНЧУКА.
У відео репортажі «Як боротися з фітопатогенами?» дали розширене інтерв’ю Михайлу ДРАГАНЧУКУ, завідувачка сектору інтелектуальної власності, інновацій і впроваджень Олена ВАСИЛЕНКО і к.б.н., керівник лабораторії грибостійкості та мікробіологічних досліджень Юлія ПИСЬМЕННА.
У відео репортажі «Мікробіологічний аналіз ґрунту» дала інтерв’ю к.б.н., ст.н.с. відділу фітопатогенних бактерій Людмила ДАНКЕВИЧ.
У відео репортажі «Ремедіація ґрунтів та водойм після військових дій з допомогою мікробіології» завідувачка сектору інтелектуальної власності, інновацій і впроваджень Олена ВАСИЛЕНКО і аспірант відділу загальної та ґрунтової мікробіології Андрій СИЛЬЧУК розповідають про напрацювання Інституту, які можуть допомогти провести біоремедіацію водойм та ґрунтів після воєнних дій.
У відео репортажі «Новий нестандартний підхід до боротьби з грибковими захворюваннями на рослинах» дала інтерв’ю к.б.н. ст.н.с. відділу загальної та ґрунтової мікробіології Тетяна РОЖКОВА.
Також за підсумками участі у міжнародній агропромисловій виставці опублікована стаття у журналі «Ексклюзивні ТЕХНОЛОГІЇ» під назвою «АГРОВЕСНА-2025»: СТАРТУВАВ НОВИЙ АГРАРНИЙ СЕЗОН!» де науковці Інституту к.б.н., ст.н.с. відділу фітопатогенних бактерій Людмила ДАНКЕВИЧ та завідувачка сектору інтелектуальної власності, інновацій і впроваджень Олена ВАСИЛЕНКО розглянули основні аспекти важливості застосування біопрепаратів для рослинництва та тваринництва. Основні напрями застосування біопрепаратів для рослинництва включають інокуляцію насіння, удобрення, захист рослин, закладання урожаю на зберігання, деструкцію пожнивних решток та покращення якості ґрунтів. Для тваринництва розроблено пробіотичні кормові добавки комплексної дії на основі бактерій роду Bacillus та лактобактерій з антиоксидантними, імуномодулювальними, антибактеріальними властивостями. Також представлено технологію біоремедіації ґрунтів, яка придатна для масштабного застосування і не вимагає визначення конкретного переліку забруднювачів, що робить її ефективною для очищення великих площ землі.


0 коментарів