3 квітня 2025 року в актовій залі Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за ініціативи завідувачки відділу репродукції вірусів Світлани ЗАГОРОДНЬОЇ та адміністрації Інституту відбувся семінар-презентація на тему “Нанопорове секвенування в мікробіології”.
Свої доповіді презентували аккаунт-менеджерка ТОВ “БІОНІКС ЛАБ” Катерина НЕЧИПОРУК та продакт-менеджерка Юлія ЧИЖИК.

Основна частина семінару була присвячена сучасним підходам до секвенування нуклеїнових кислот за допомогою технології Next Generation Sequencing (NGS).
Юлія ЧИЖИК детально розповіла про технологію нанопорового секвенування, яка забезпечує повний цикл – від підготовки бібліотек, секвенування до аналізу даних.
Для проведення секвенування на приладах Oxford Nanopore Technologies: MinION™, GridION™, PromethION™ 2 Solo та PromethION 24 необхідні витратні матеріали, а саме комірки: MinION та PromethION, на яких і відбувається секвенування.


Також Юлія розповіла про застосування повнорозмірного 16S рРНК, що дозволяє робити профілювання мікробних угрупувань з високою таксономічною роздільною здатністю, забезпечуючи ефективне полімікробне виявлення.
Зокрема, таргетне повногеномне секвенування вірусів забезпечує можливість класифікації як відомих, так і нових вірусів, а також виявлення ризезтентності до протимікробних препаратів.
Метагеномний підхід дозволяє здійснювати швидке AMR-профілювання, збірку геномів у метагеном, агностичне виявлення патогенів.
Секвенування бактеріальних ізолятів із використанням технології Nanopore-only mscrobial isolate solution (NO-MISS) триває близько п’яти днів – від зразка до отримання результату.
Доповідачка зазначила, що завдяки програмному забезпеченню EPI2ME від Oxford Nanopore Technologies можна робити аналіз даних.
Катерина НЕЧИПОРУК та Юлія ЧИЖИК провели презентацію та демонстрацію особливостей використання комірок та приладів Oxford Nanopore. У співробітників Інституту виникло багато запитань і неабиякий інтерес до Oxford Nanopore. Представниці ТОВ “БІОНІКС ЛАБ” детально відповіли на поставлені питання та отримали від науковців Інституту теплі відгуки і подяки за інформативну доповідь.
0 коментарів