Участь наукових співробітників Інституту у бізнес-зустрічі «Садівництво 2024» – виставка технологій, обладнання, рішень для агропереробки та продовольчої індустрії Agro2Food - ІМВ НАН України 🇺🇦

30 жовтня 2024 року співробітники відділу фітопатогенних бактерій Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України ст.н.с., к.б.н. Людмила ДАНКЕВИЧ, в.о.ст.н.с., к.б.н. Тетяна ГНАТЮК мали надцікаву бізнес-зустріч «Садівництво 2024» у рамках конференції, організованої асоціацією УКРСАДПРОМ на полі виставки «Технологій, обладнання, рішень для агропереробки та продовольчої індустрії – Agro2Food».

Серед учасників представників законодавчої та виконавчої влади, керівників господарств, науковців і європейських, українських інвесторів та партнерів відбулася запекла дискусія про перспективи розвитку садівництва в Україні.

У своїй доповіді «Садові бактеріальні окупанти і методи їх контролю» науковці Інституту окреслили фактори, що сприяють розповсюдженню масштабних епіфітотій, спричинених фітопатогенними бактеріями в умовах України. Акцентували увагу на зміну з 15 січня 2020 року законодавства Європейського Союзу в зв’язку з прийняттям Європейського зеленого курсу (The European Green Deal). Це набір політичних ініціатив, висунутих Європейською Комісією з загальною метою зробити Європейський континент кліматично нейтральним до 2050 року. Це набір політичних ініціатив, висунутих Європейською Комісією з загальною метою зробити Європейський континент кліматично нейтральним до 2050 року.

Це включає в себе наступне:

В зв’язку з цим наголосили на без альтернативності сьогодні і в майбутньому використання біологічних засобів захисту рослин у сучасних агротехнологіях.

24 жовтня 2023 року перші законодавчі ініціативи в галузі сільського господарства, були спрямовані на зменшення використання хімічних пестицидів https://agroportal.ua/news/mir/yevroparlament-zrobiv-krok-do-zmenshennya-vikoristannya-himichnih-pesticidiv, що викликало сплеск страйків аграріїв на території усього Європейського союзу. Особливо інтенсивними данні протести були на території Польщі, які повністю паралізувавши на тривалий період експорт з України аграрної продукції, вирощеної традиційним способом.

Тому 6 лютого 2024 року  у ЄС вирішили відкликати законопроєкт про скорочення використання пестицидів (https://agroportal.ua/news/mir/u-yes-virishili-vidklikati-zakonoproyekt-pro-skorochennya-vikoristannya-pesticidiv).

Людмила ДАНКЕВИЧ у доповіді окреслила науковий і препаратний потенціал Інституту мікробіології і вірусології НАН України за цим напрямком і запросили до плідної співпраці провідних представників асоціації з фахівцями Інституту.

За результатами зустрічі:

  • Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України прийняли у постійні члени асоціації «Укрсадпром» з відповідним свідоцтвом;
  • члени асоціації «Укрсадпром» виявили велику зацікавленість у налагодженні плідної співпраці з Інститутом.


0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *